Ameliyatsız burun estetiği kavramı son yıllarda çok ilgi çekmeye başladı. Burun estetiği zaten tüm estetik ameliyatlar arasında açık ara en çok yapılan estetik girişim özelliğini koruyor. Bu sayıya birde ameliyatsız burun estetiğini eklersek inanılmaz bir sonuç ortaya çıkıyor.

Ameliyatsız burun estetiği denince, burun estetiği olmayayımda bir kaç dolgu, botoks yapılsın güzel ve fonksiyonel bir burnum olsun diye bir şey akıllara gelmemeli. Çünkü burun sorunları çok fazla ama ana iki grup sorun var. Birincisi görsel sıkıntı, ikincisi nefes alma sıkıntısı. Ameliyatsız burun estetiği yöntemleri nefes sıkıntısı olan kişilerde kesinlikle işe yaramaz. Çünkü burada sorun burun içi yapılardadır ve medikal yani ilaç tedavisi veya ameliyat haricinde düzelmez. Görsel sıkıntısı olanların şikayetleri çok çeşitli. İşte bu sıkıntıların bir kısmı ameliyatsız düzeltilebiliyor.

Ameliyatsız burun estetiği ile düzeltilebilecek görsel burun sıkıntılarının başında burun üzerindeki küçük çukurlar gelir. Kemik yapıda hafif bir kemer veya çöküntü varsa bunu dolgu ile düzeltebiliyoruz. Büyük bir kemeri dolgu veya başka bir şeyle yok gibi göstermenin bir yolu yok. Tek çare ameliyattır. Bazen burun estetiği olmuş ama ufak tefek girinti çıkıntı kalmış burunlarda da dolgu yeniden ameliyat yerine tercih edilebilir. Dolgular en az 1 yıl kalıcıdır. Tekrarlayan dolgu işlemlerinde bu süre uzar.

Ameliyatsız burun estetiği denince akla gelen başka bir uygulama botoks. Özellikle burun ucunun konuşurken oynadığı durumlarda ve tavşan çizgileri denen burun üstü çizgilerinin yok edilmesinde botoks işe yarar.

Diğer ameliyatsız burun estetiği yöntemleri iple burun ucunun asılması ve burun derisine yapılan peeling, mezoterapi gibi yöntemlerdir. Bunlarda burnun şeklini olduğu kadar yüzeyini de güzel göstermeye yönelik işlemlerdir. Ameliyatsız burun estetiği yapmaya karar vermeden önce hastayı çok iyi analiz etmeli, detaylı bir bilgilendirme yapılmalıdır ve sonuç hakkında mümkünse örnek hasta fotoğrafı göstererek onayını almak gerekir. Ayrıca burnu küçültmek veya şekil değişikliği yapmak için bu yöntemler işe yaramaz. Mutlaka burun estetiği ameliyatı gerekir. Dolayısı ile internetten bilgi almak güzel ama doktorunuzu birebir ziyaret ederek yapılabilecek işlemler için size özel bilgi almanın yerini hiçbir şey tutamaz.

Önceki İçerikEğri burun estetiği
Sonraki İçerikDoğal Burun Estetiği

8 YORUMLAR

  1. merhaba, Burnumun orta kısmı çukurluk, yandan epey belli, oraya dolgu yaptırsam burnum daha da büyürmü, sadece oraya az miktarda dolgu olsa işe yarar mı, bir de fiyat ne olur
    teşekkürler

  2. Merhaba Defne hanım benimde burnum hafif kemerli acaba ameliyatsız düzeltilebilicek bi kemer midir bu fotografımı göndersem yardımcı olur musunuz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz