Doğal burun estetiği hakkında bilgi vermek istiyorum. Bize burun estetiği olmak için baş vuran hastaların temel şikayeti “burnum güzel değil” şeklindedir. Bir çok hasta elinde fotoğraflarla gelir. Bana falan ünlünün burnunu yapabilir misin derler. Olaya ticari olarak yaklaşan doktorlar buna tamam derler. Bana göre çok yanlış bir tavır. İstenen burnun yapılması tabi ki mümkün. Ancak burada önemli olan yapılan burnun kişinin yüzüne uygun olup olmadığı.

Bundan yıllar önce kaydırak burun diye tabir ettiğimiz estetik burun ameliyat tekniği çok modaydı. Herkes burun ucu kalkık, üst kısmı kavisli, gerçekten de kaydırağa benzeyen, bir örnek burun yaptırmak isterdi. Doğal burun estetiği diye bir kavram ortada yoktu. Ben bu burunları Tatlı Cadı dizisinin baş kahramanına benzetirdim. Burnunu oynatınca istediği her şey gerçekleşen kadın hani. Kim bilir belki de onun gibi olmak, burnun bir hareketiyle her istediğinin gerçekleşmesini istiyordu insanlar. Neyse, zamanla bu durum değişti. Günümüzde doğal burun estetiği diye bir kavram gelişti. Artık kişinin yüz yapısına uygun, nefes fonksiyonu tam bir estetik burun modası var. Yaptığımız burunların estetik sonucu olduğunu kimse fark etmiyor. Bazen fark edilmek isteyen hastalar da olmuyor değil. Tabi onların isteklerini de göz ardı etmiyoruz.

Sadece doğal burun estetiği için değil tüm estetik ameliyatlara yaklaşımımda 3 temel mottom var. Birincisi doğal, ikincisi güvenli, üçüncüsü de (bunu eşim söyler haklıdır da) aşkla. Gerçekten ben işimi aşkla yapıyorum. Çünkü mesleğimi çok seviyorum. Güvenli iş yapıyorum. Bu konuda da tıbbın atası kabul edilen Hipokrat’ın bize en büyük öğüdü olan “önce zarar verme” ilkesine göre hareket ediyorum. Yaptığım işlem veya ameliyat hastamı daha iyi hale getirmeyecekse veya bir zarar verecekse o işlemi kesinlikle yapmıyorum. Üçüncüsü herkesin bir burun ve yüz yapısı var. Kimse kimseye benzemez. Ameliyattan sonra da benzemez. Önemli olan yüzüne uyumlu, alnı ve çenesi ile orantılı, yüzde sırıtmayan bir yapı oluşturmak. Dolayısı ile yaptığım ameliyatlar doğal burun estetiği kriterlerini taşıyor.

Bir önceki makalemiz ” ameliyatsız burun estetiği ” yazısını okuyabilirsiniz.

Önceki İçerikAmeliyatsız Burun Estetiği
Sonraki İçerikBurun Estetiği Fiyatları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz