burun estetiği ameliyatı

Burun estetiği (rinoplasti) ne demek?

Burun estetiği ameliyatı, görüntü olarak hoşa gitmeyen burun yapısının cerrahi yöntemler ile düzeltilerek kişinin beğeneceği hale getirilmesi işlemidir. Burun fonksiyon açısından aldığımız nefesin sağlıklı olarak vücuda girmesini sağlayan organımızdır. Bilindiği gibi oksijen-karbondioksit alış verişi akciğerlerde gerçekleşir. Vücuda oksijen solunum yoluyla girer. Normal nefes alış veriş yeri burun yoludur. Burnumuz aldığımız nefesi süzer, mikroplarından arındırır, sinüslerde dolaştırarak ısıtır ve nemlendirir. Burun bir çok sebeple tıkanabilir. Örneğin grip, nezle, yabancı cisim kaçması, travma sonucu eğrilme, doğuştan burun tıkanıklıkları, alerjik durumlar, sigara içmek vs. Bu durumlarda mecburen nefesi ağzımızdan alırız. Ağızdan nefes almak bizi bir çok hastalığa açık hale getirir. Tıbbi yollarla düzeltilebilen burun tıkanıklığı burun estetiği ameliyatı gerektirmez, dolayısı ile biz plastik cerrahların konusu değil. Bunun için kulak burun boğaz uzmanlarına baş vurmak gerekir.

Doğuştan veya sonradan travma sonucu oluşan burun deformiteleri ancak burun estetiği ameliyatı ile düzeltilebilir. Her burun deformitesine burun tıkanıklığı eşlik etmeyebilir. Biz ameliyatı yaparken görüntüyü düzeltmekle kalmıyoruz, nefes yolunun sağlıklı nefes alabilecek açıklığa kavuşmasını sağlıyoruz. Benim her zaman ilk dikkat ettiğim husus, tıbbın atası kabul edilen Hipokrat’ın “ önce zarar verme “ ilkesidir. Kişiyi güzelleştireceğim diye nefes fonksiyonunu bozmamak gerekir. Burun estetiği ameliyatı sonrası kişi ameliyat öncesinden daha kötü nefes alıyorsa o ameliyat bana göre görüntü ne kadar güzel olursa olsun başarısızdır.

Burun estetiği ameliyatı cerrahi dışı estetik girişimlerden sonra en fazla yapılan estetik girişimdir. Yıllar içinde en çok üzerinde konuşulan ve cerrahi teknik açıdan yeniliklerin keşiflerinin hala süre geldiği bir estetik ameliyattır.
İş hayatımızda aile ve akrabalık ilişkilerimizde, heryerde sürekli insanlarla yüz yüze gelir ve bu esnada kendimizi estetik kaygılardan uzak rahat hissetmek isteriz. Genel olarak yüz yüze geldiğiniz insanların burnunuza odaklandığını düşünüyorsanız, burnunuzda eğrilik, şekil bozukluğu varsa veya nefes alma problemi yaşıyorsanız tüm bu sorunlarınız için burun estetiği olmanız gerekebilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Genel Kurallar;

-Hastanın yüzüyle uyumlu, kişinin özellikle belli olsun talebi yoksa burun estetiği yapıldığı anlaşılmayan bir işlem yapmak,
-Burnun nefes işlevine çatılık yapan iskeletini bozmamak, lüzumsuz travmalar yaratmamak, şekillendirirken nefes fonksiyonunu arttırmak,
-Burnun asıl işlevini yani nefes fonksiyonunu olduğundan daha kötü yapmamak, daha da iyisi nefes fonksiyonunu daha iyi hale getirmek. Bununla ilgili videomuz:

Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatı kimlere yapılır?

Burun estetiği ameliyatı burnunda konjenital yani doğumsal yada kaza, travma gibi etkenlerle sonradan oluşan şekilsizliklerden rahatsız olan kişilere yapılır. Bazen şekil bozukluğu sadece görsel sıkıntı verirken, bazen de aynı zamanda nefes alma problemi de yaratır. Sade şekil bozukluğu olan burunlarda ameliyat keyfiyet içerirken, nefes sıkıntısıyla birlikte olan şekil bozukluğu sağlığı bozan tıbbi bir durumdur. Bunun en kısa zamanda düzeltilmesi gerekir. Çünkü aldığımız nefes sağlıklı olmadığı sürece vücut sağlığını sürdürmenin imkanı yoktur.

Burun Estetiği Öncesi

Burun estetiği öncesinde özellikle photoshop kullanarak, ameliyat sonrası nasıl görüneceği hakkında bilgi edinmek mantıklı değil. Hele birde bir ünlüye ya da elinde getirdiği fotoğraftaki kişinin burnuna benzer burun istemek genel burun estetiği ameliyatı mantığı ile uyumsuzdur. Photoshop ortalama bir fikir verebilir ve ameliyat planı için yararlı olabilir. Ama burun estetiği ameliyatı yapmadan önce ve ameliyat sırasında burun kıkırdağının ve derisinin kalınlığı gibi çok önemli kriterlerin elle ve gözle muayene sonucu değerlendirerek bir sonuç tahmini yapılmalıdır. En doğrusu resimlerinin görüntülenmesine izin veren ve burun estetiği isteyen kişiye benzer, daha önce ameliyat olmuş kişilerin resimlerine bakmaktır. Bu şekilde daha doğruya yakın bir sonuç elde edilebilir.

Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatı öncesi nelere dikkat etmeliyim?

Tam sağlıklı olmalısınız. Yani nezle gibi bir durum olmamalı. 1 hafta öncesinden aspirin ve benzeri ilaçların kullanımı bırakılmış olmalı. Gözlük kullanıyorsanız numaralı lens temin etmeniz gerekir. Çünkü burun estetiği ameliyatından sonra en az 3 ay gözlük kullanımı yasaktır. Sigara kullanıyorsanız ameliyattan önceki haftalarda mümkün olduğunca azaltın ve hatta mümkünse bırakın. Alkol kullanımının da bir kaç gün öncesinden kesilmesi uygun olur.

Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatı öncesi photoshopla nasıl bir burna sahip olacağımı gösteriyor musunuz ?

Bu işlem için geliştirilmiş basit ya da daha kapsamlı bazı programlar var. Bir aralar ben de bunu kullandım. Ancak çoğunluk program yandan değişiklik yapmaya imkan kılıyor. Bu da sadece fikir veren bir durum. Bu işlemi hastalarım da amatör olarak gayet güzel yapabiliyor. Sonuçta gösterilen resim sadece iki boyutlu bir resim. Bu resimde kıkırdak ve deri kalınlıkları belirgin olmadığından photoshop ile yapılan işlem burun estetiği ameliyatı sonucunu göstermekte yetersiz kalır. Aslına bakarsanız en doğrusu size benzeyen hastaların sonuçlarını görmektir. Böylece daha gerçekçi bir fikir alırsınız. Ayrıca farklı tipteki burunları olan hastaların sonuçlarını da görerek doktorunuzun burun ameliyatına bakış açısını da anlayabilir. Daha güvenilir ve gerçek bilgiye ulaşmış olursunuz.

Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatı nasıl yapılır?

Genel olarak iki tip burun estetiğinden bahsedebiliriz.

Birincisi kapalı teknik; bu yöntem burun estetiği yapılmaya başladığı ilk zamanlardan beri kullanılan bir yöntem. Diğer teknikten esas farkı burun delikleri arasında bulunan kolumelle dediğimiz bölgede deri kesisi yapılmadan yapılıyor olmasıdır. İlk burun estetiği yapmaya başladığım dönemlerde benim de çokça kullandığım bu tekniği özellikle kemerli, eğriliği olmayan çok kalın derili olmayan burunlarda uygulanması ve sonuçları çok daha iyi oluyor. Bu teknikte kıkırdak şekillendirme kıkırdağın burun deliğinden dışarı doğurtulması ile yapılabiliyor. Kemer kısmında yapılan burun estetiği işlemlerinin hepsi el yordamı ile gözle net görmeden gerçekleştiriliyor.

İkincisi ise açık teknik; kolumella bölgesinde yapılan küçük bir deri kesi sayesinde burun ucu ve sırtı tamamen görünür hale getirilebiliyor. Böylece burun sırtındaki işlemler daha sağlıklı yapılabiliyor. Eğrilik ve nefes darlığına yol açan darlıklar kıkırdak destekleri ile çok rahat düzeltilerek burun estetiği yapılabiliyor. Burun ucu kıkırdaklarının şekillendirilmesi görerek yapılıyor ve böylece daha orantılı bir görünüm sağlanabiliyor. Burun ucundaki yağ dokuları gerekli ile uzaklaştırılabiliyor. Üstelik bu teknik güvenle her burun ameliyatında kullanılabiliyor. Özellikle daha önceden burun estetiği ameliyatı edilmiş burunlar da ise mutlaka ilk tercih olmalı. Çünkü burun içinde daha önceki ameliyatta yapılan işlemleri bu yöntem ile anlamak ve düzeltmek çok daha kolay ve güvenlidir. Tüm bu konforun karşılığında kolumella bölgesinde ufak bir iz kalır ki bu kişinin çok yakınına gelip bakmadıkça asla görünmez.

Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatını kimler yapabilir?

Kanımca tüm estetik ameliyatları uzmanlık dalında estetik cerrahi ibaresi olan Estetik Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi uzmanları yapabilir. Ancak günümüzde burun bölgesinin hastalıkları ile uğraşan Kulak burun boğaz uzmanları da burun estetiği yapabilmektedir. Estetik burun ameliyatında yüzü bütünüyle görerek karar veren biz plastik cerrahların daha başarılı olduğuna inanmaktayım. Keza burun ameliyatını yaparken mutlaka tüm yüzü açıkta bırakırız ve komşu organlarında anatomisine mutlaka dikkat ederiz.

Burun estetiği ameliyatı yaparken tampon koyuyor musunuz?

Burun estetiği sonrası burun içine çoğunlukla içinde nefes almayı sağlayan bir boru olan silikon destekleri kullanıyoruz. Bunları tampon olarak kabul etmek güç çünkü bunları koymaktaki amaç kanamayı durdurmak değildir. Burun içi mukozasının daha rahat iyileşmesini sağlamak amacıyla konulmaktadır. Burun ameliyatı sonrası burun içine tampon konulması şart değildir. Ancak bazen tansiyon yükselmesine bağlı devamlı kanama olabilir. Bu durumda sünger şeklinde tamponlar kanamayı durdurmak amacıyla konur.

Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatı sonrası neler yaşarım?  

Burun ameliyatı sonrasındaki süreç açıkçası insandan insana değişkendir. Bu süreci kişinin burun estetiği ameliyatı yaptırma konusundaki kararlılığı, etrafındakiler ve ağrı eşiği çok etkilemektedir. Ben burada hastalarımın çoğunluğunda gördüğüm izlenimlerimi paylaşacağım. Ameliyatın hemen sonrasındaki 4 saat boyunca, anestezinin verdiği yorgunluk, uyku hali ve mide bulantısı gibi yan etkiler olur. Burunda ağrı olmaz, çünkü burunu uzun etkili ağrı kesici ile uyuşturuyorum. Yine de çevre dokulardaki hassasiyet rahatsız ederse onlarda verilen ağrı kesicilere cevap verir. Burun o gün ve ertesi gün sümükle karışık olarak hafif hafif kanar. Bu normal bir süreçtir. Burun estetiği ameliyatı günü buz tedavisinin düzenli olarak yapılması çok önemlidir. Ameliyatın ertesi günü taburcu olursunuz. Evde buz tedavisine devam edilmesi ve burun ucunun temiz tutulması önemlidir. Size verilen ilaçları düzenli kullanmalı ve burnunuzu travmadan korumalısınız. Burnunuza su gelmemeli. Bu nedenle saçınızı berberde yıkatabilirsiniz. Bazı hastalarda morluk ve şişlik oluşma ihtimali daha fazladır. İkincil burun ameliyatları, tansiyonu yüksek olan hastalar, burun derisi kalın olan hastalar ve bir takım ilaçlar kullanan kişilerde bu ihtimal daha fazladır. Burun estetiği ameliyatınızdan bir hafta sonra burun üstündeki atel ve silikon destekler alınır. Varsa dikişler alınır. Burun tekrar bantlanır. Bu tarihten de bir hafta sonra burun tamamen açılır ve masaj tedavisi başlanır.

Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatı sonrası hastanede kaç gün yatarım?

Ameliyat sonrası bir gece hastanede kalmanız yeterlidir. Böylelikle buz tedaviniz de düzenli olarak yapılmış olur. Bazı hastalar ameliyat akşamı çıkmak isteyebilir. Bu da mümkündür. Tedaviye evinizde devam edebilirsiniz. Özellikle burun ucu estetiği yapılan hastalar ameliyat sonrası rahatlıkla evlerine gidebilirler.

Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatı İstanbul’da yaşayan biri için kaç gün işten kalmaya sebep olur?

Burun estetiği ameliyatı sonrası maksimum 1 hafta dinlenme yeterlidir. Masa başı iş yapıyorsanız, 3 gün dinlenip işinize dönebilirsiniz. Görselliğin önemli olduğu bir işiniz varsa 1 hafta ile 10 gün sonra işe dönebilirsiniz. Spor ile ilişkili bir iş yapıyorsanız 1 ay sadece spor dışı işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Kalın Derili Burunlarda Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatında burun derisine bir işlem yapılmaz. Düzeltilerek şekillendirilen bölüm kıkırdak ve kemikleridir. Deride yapılacak bir kesi mutlaka iz bırakacaktır. O yüzden deriye dokunmadan burun estetiği yapılır. Bunun nedeni burundan yapılacak deri çıkarılmasının burun üzerinde kalıcı izlere yol açmasıdır. Ameliyat esnasında  amacımız sert dokulardan oluşturacağımız çatıya uygun deri örtüsünü yani deri ve kemik uyumunu deri bolluğu yaratmadan sağlamaktır. Bazen bunu sağlamak mümkün olmaz.
Bilhassa kalın deriye sahip burunlarda deri alttaki çatıya tam olarak uyum sağlamaz. Bizim en çok zorlandığımız burun tipi budur. Daha kolay anlaşılması için durumu bir örnekle açıklamak isterim. Bir koltuğa çarşaf örtersek, altta koltuk olduğu belli olur. Ama yorgan örtersek altta ne olduğu anlaşılmaz.  Kalın derili burunlarda da burun estetiği yaparken benzer sorunları yaşarız. O yüzden özel tekniklerle alttaki kemik ve kıkırdak dokuları bu kalın deriye uygun hale getirmek gerekir. Bu sırada burun bazen öncekinden daha büyük hale gelebilir. Zaten amaç burnu küçültmek değil güzel hale getirmek olmalıdır.

Kalın burun derisi ve ince kemik ve kıkırdak yapısı olan burunlar estetik anlamda iyi sonuç elde etmenin güç olduğu burunlardır. Bazen bu burunlara hiç ameliyat yapmamak daha iyi olabilir. Ya da deri altı yağlı doku alınıp, dışarıdan eklenecek kıkırdaklar ile burun içi iskelet büyütülerek deri gerginleştirilerek burun estetiği yapılır. Böylece burun küçülür. Bu tarz burnu olan kişilere sabırla örneklerle durum anlatılmalıdır. Çünkü çoğu kişi kendi anatomisinin farkında bile değildir.

Burun estetiği fiyatları ne kadardır?

Ülkemizde en çok yapılan estetik girişim olan burun estetiğinin fiyatları da hastaneden hastaneye, doktordan doktora değişiyor. Fiyat politikasının belirlenmesinde etkili olan durumlar şunlardır;

1- Burun içi eğrilik olup olmaması
2- Daha önce burundan herhangi bir cerrahi işlem geçirilip geçirilmemesi
3- Vücudun kulak, kaburga gibi kıkırdak ihtiva eden dokularından burun onarımı için kıkırdak alımının gerekli olup olmadığı
4- Ameliyatın yapılacağı hastane
5- Ameliyatı yapan doktor
Benim uyguladığım burun estetiği fiyatları çoğunlukla hastalarımdan aldığım değerlendirmeler ışığında verilen emeği de karşılayabilecek makul fiyatlardır. Daha önceden ameliyat olmuş hastalara da hali ile işlem benim açımdan daha zorlaştığından fiyat da buna bağlı olarak artmaktadır.

Sık sorulan sorular

Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatı sonrası iz kremi

Burun estetiği ameliyatı sonrası iz oluşma olasılığı çok azdır. Çünkü cerrahi işlemlerin çoğunluğu burun içinden gerçekleştirilir. Açık burun estetiği ameliyatında burun deliklerini ayıran bölgede, burun kanatlarının küçültüldüğü vakalarda burun tabanında izler oluşabilir. Bu izlere ikinci haftadan sonra silikon içeren jel şeklindeki kremler uygulanabilir. Bu kremler günde 3 kez en az 3 ay kullanılabilir. Gerçi bunlar hiç kullanılmasa da çoğunlukla burunda rahatsız edici bir iz kalmaz.


Burun estetiği fiyatları
hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz: 0 212 2967878

 

Sonraki İçerikBurun Revizyonu

48 YORUMLAR

 1. hocam burun estetiği oldum. 6 ay oldu.genel olsrsk memnunum nefes alma probleminden kurtuldum. septum deviasyonu sağa doğruydu. yalnız bugün yüzümün sağ tarafında gözümün altında şişlik oluştu
  . bu şişlik neden olmuş olabilir?

 2. Merhaba , burnumdan lise yıllarına kadar memnumdum fakat lise ve üniversite yılları arasında inanılmaz rahatsız etmeye başiadı , tabiri caizse resim çekilemez oldum , özellikle yan profil olarak . Burnum yüz hatlarıma göre büyük gözüküyor , orta kısmında yamukluk var , buda ister istemez rahatsızlık ediyor , nefes alışım ara sıra zorlaşıyor , yaşım 21 . Yardımcı olursanız çok sevinirim , teşekkürler ..

 3. Merhabalar defne hanım benim burnum da pek problem yok yanliz burnumun ucu hafif büyük ve cok küçük bir kemiğim var ben bundan rahatsızlık duyuyorum ve sizinle bir görüşmek istiyorum ??

 4. Merhabalar defne hanım bi sorum olacaktı ben yaklaşık 17 gün önce burun estetiği oldum kemerli dusuk bir burnum vardı su an dun itibari ile bantları çıkardım ama çıkarmaz olaydım semer burun dediğimizin başlangıcı gibi bi görüntü var bu normal mi sırtı az çökük gibi çok morellerim bozuldu tesekkur ederim

 5. Merhaba, ben yurtdışında yasiyorum ve burun estetiği olmayi düsünüyorum. Uzun zaman dövüs sporu yaptım, ayrica da bir kaza sonucu burnum hasar gördü. Burnumdan daha önce nefes darlığından ötürü ameliyat olmustum, doktorun deyimiyle de burnumun ucu düsmüs, burun kemeri de tabi zamanla gelismis. Peki yine burnumun asil sekline geri dönüstürebilmesi icin simdi ne yapabilirim? Pahali midir böyle bir ameliyat? Burnumun ucu geri düser mi? Bana yardimci olursaniz cok sevinirim.

  • Merhaba, burun estetiği ameliyatı ile burun şeklini yüzünüze uygun bir hale getirebiliriz. Nefes fonksiyonunuzu da koruruz. Ancak dövüş sporlarına devam ediyor olmanız yeniden kırılarak yeni bir ameliyata ihtiyaç duyma ihtimalinizi arttırıyor. Burada karar sizin.

 6. Doktor hanım iyi günler burnumda eğrilik var burun estetiği olmak istiyorum sanal burun çizimi yapıyor musunuz, ben size ameliyat olursam sonuç hakkında fikrim olacak mı

  • Merhaba, ben sanal veya photoshop yöntemini sevmiyorum. Fikir veriyor ama tam bilgi vermiyor. En iyisi size benzeyen hastalarımdan izin verenlerin resimlerini görerek bir fikir edinmektir. Aslında bu yöntem bile tam sağlıklı değil çünkü herkesin burun ve yüz yapısı farklı olduğu için sonuçlar farklı oluyor. Zaten yapacağımız burun estetiği ile yüzünüze en uygun burun şeklini veriyoruz. Dolayısı ile bu işe karar vermek ilk şart, ikincisi de doktorunuza güvenmek.

 7. Merhaba, burun deliklerim çok büyük ve asimetrik. üst kısmında bir sorun yok. bunları düzeltmek ve simetrik hale getirmek mümkün mü, fiyat nedir. nefes sıkıntım yok, ameliyat sonrası sorun yaşarmıyım.

 8. Merhaba hocam ben üniversite sınıf öğrencisiyim. burnumun uç kisminda doğuştan şiş ve ben bundan inanılmaz rahatsızım. buna normal burun estetiği mi yoksa sadece burun ucu estetiği mi yapılması gerekir, fiyatlar ne olur.

 9. Defne hanım ben cocukluğumdan beri burnumdan rahatsızım. ergenliğim türlü kompleksler içinde geçti. artık burun estetiği yaptırmak istiyorum ama bir türlü fırsat bulamadım, bana bilgi verirmisiniz.

  • Merhaba, 18 yaşınızı doldurduysanız burun estetiği ameliyatı olabilirsiniz. Ameliyat 2 saat sürer, 1 gece hastanede kalırsınız. 1 hafta alçı ve tampon kalır. Burun estetiği fiyatları için beni 05336921598 den arayabilirsiniz.

 10. Merhaba. Ben daha önce 3 kez burun estetik ameliyati oldum. en sonuncudan bu yana 1 yıl geçti. sonuçtan yine memnun değilim dördüncü kez burun estetiği olabilirmiyim? ne gibi riskler var

  • Merhaba, burun estetiğinde ameliyat sayısı arttıkça başarı şansı düşer. Sonuçtan çok çok mutsuz değilseniz bence bir daha olmayın.

 11. İyi günler .Ben burnumdan ameliyat olmak istiyorum şeklinden memnun değilim ve sizden de fiyat bilgisi almak istiyorum şimdiden teşekkür ederim.

 12. Merhaba ben 25 ocakta burun estetiği oldum.fakat erken davranarak 2.5 ay sonra numarali gozlugumu taktım. Üzerinden 3 ay geçmiş olmasina rağmen ordaki iz geçmedi;(ben bu beyaz çöküntü görünümu yaratan durumdan nasıl kurtulabilirim?burun kökünde goze yakin olan kısımda dolgu yapilmasi ne kadar doğal ve sağlıklı olur yardımcı olursaniz cok sevinirim .;(Teşekkürler

 13. Merhaba ben burnumun yapısından memnun değilim. dolayı burun estetik yaptırmak istiyorum. estetik fiyatlarınız hakkında bilgi almak istiyorum. ortalama bi fiyat söyleyebilir misiniz.

  • Merhaba, burun estetiği fiyatları hakkında bilgi verebilmem için resminizi veya sizi görmem gerekir. 05336921598 den bana ulaşabilirsiniz.

 14. Benim burun uç kısmında hafif bir yamukluk var. Burnum bir travma yaşamadı ama çocukken çok kurcalıyordum ondan olabilirmi? Burnumun şekli ve büyüklüğü gayet iyi ama biraz eğri. Bu da görüntüyü bozuyor. bu durum düzeltilebilirmi, fiyat ne olur

 15. Merhaba ben 18 yaşıma girdim burnumun boyutundan çok mutsuzum üst tarafındaki kemik fena değil ama burun deliklerim çok büyük, ne yapabilirim fiyat nedir burun estetiği için

 16. Merhabalar, septorinoplasti ameliyatı oldum. Burun ucum böyle bir talebim olmamasına rağmen fazlasıyla kalkık görünüyor. Bu durum gören herkesin siman ne kadar çok değişmiş şeklinde yorum yapmasına neden oluyor. Ben de bu değişikliğin farkındayım ve hoşnut değilim. Nefes alma problemim yok, o konuda rahatım. burun ucu açımın erkeklerde genellikle tercih edilen açılara çekilebilmesi için yapılmasını istediğim revizyon operasyonu tipplasti şeklinde lokal anestezi altında yapılabilirmi. Sadece burun ucuna müdahele sizce yeterli olurmu?

 17. Doktor Hanım merhaba, ben 30 şubatta burun estetiği ameliyatı oldum 3 ay oldu bu güne kadar bi problem yoktu gözüme iyi gözüküyordu. Gecen hafta basket macında burnuma şiddetli bir şekilde top çarptı. Doktora gittim bir sorun yok dedi ama bana kötü görünüyormuş gibi geliyor. sizce bir şey olmuş mudur yeniden ameliyat olmam gerekir mi ? Teşekkür ederim

  • Merhaba, doktora muayene olduğunuza göre bir sorun olduğunu sanmıyorum. Burun estetiği ameliyatı sonrası darbe almamaya dikkat etmek gerek.

 18. Merhaba, burun dolgusunun fiyatını öğrenebilir miyim? 21 yaşındayım ve burun estetiği ameliyatını düşünmüyorum. Şu an burnumun görüntüsünden memnun değilim. Burun ucu düşüklüğü ve hafif kemer var burnumda. Ciddi anlamda burnum moralimi bozuyor ve düzeltmeyi her şeyden çok istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler..‏

  • Merhaba, burun dolgusu herkese uygun bir işlem değildir. Aslında çok az kişi için uygundur. 05336921598 den bana ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz