Burun estetiği ameliyatı ülkemizde giderek artan sayıda insan tarafından merak edilmekte ve bu işlem estetik cerrahlara hatta kulak burun boğaz uzmanlarına yaptırılmaktadır. Bu durumu ekonomik ve sosyolojik olarak değerlendirecek olursak ülkemiz ve insanlarımız açısından çok olumlu ve sevinilecek bir gösterge olarak kabul edebiliriz. Nedenine gelince; burun estetiği ameliyatı zorunlu olmayan estetik ameliyatlar grubuna girdiği için, sonuçta keyfi bir ameliyattır. O sebeple burun estetiği fiyatları önem kazanmıştır. Bu kadar çok insan tarafından yaptırıldığına göre ülkemizin başta ekonomik olarak kalkındığı anlamına gelir. Ayrıca burun estetiğine veya diğer estetik girişimlere bakış açısının pozitif yönde ilerlediğini gösterir. Dolayısı ile hem ekonomik hem sosyal yönden ilerlediğimizi gösterir.

Burun estetiği fiyatları son birkaç yılda epey düştü. Önceden sadece yüksek gelir grubuna hitap edebilirken şimdi orta gelir grubu da bu ameliyatı yaptırabilir durumda. Ekonomik gelir düzeyinin artması ve burun estetiği fiyatlarının düşmesi sayesinde, yaşamak için yeterli geliri olupta bir miktar üzerine çıkabilen kişiler de bu ameliyatı yaptırıyorlar. Burun estetiği fiyatlarının düşmesinin en büyük nedeni, bu ameliyatı yapan estetik cerrah sayısının artması oldu. Ülkedeki estetik cerrah sayısının artışı rekabeti getirdi ve fiyatlar düştü. Ancak bu aşamadan sonra artık daha da aşağıya düşeceğini pek sanmıyorum. Çünkü doktor – hasta dengesi oturdu. Nüfus artışına paralel olarak estetik cerrah sayısı da artacağı için fiyatlar bu seviyelerini uzun süre koruyacaktır diye düşünüyorum.

Burun estetiği fiyatları neye göre belirleniyor?

Ülkemiz ekonomik olarak serbest piyasa ekonomisine bağlı olarak yönetilmektedir. Serbest piyasa ekonomilerinde mal ve hizmet fiyatları arz ve talebe göre belirlenir. Önceki paragrafta bu genel arz ve talep ilişkisinin burun estetiği fiyatlarına etkisinden biraz bahsettim. Peki kişisel olarak doktorlar neden farklı fiyat belirliyor derseniz, onun da temel nedeni yine bu arz ve talebe bağlı. Bir diğer burun estetiği fiyatını etkileyen etken de ameliyatın yapılacağı hastane seçimi. Malum özel hastaneler, verdikleri hizmete göre ücret talebinde bulunmaktadır. Dolayısı ile hastanın ve hekimin ameliyat için seçtiği hastane, fiyatı yukarı veya aşağıya doğru çekecektir.

Benim burun estetiği fiyatları konusundaki politikam ise, piyasaya göre çok yüksek ve çok düşük fiyatların ortasını bularak, belirlediğim fiyata uygun bir hastane seçimi şeklinde oluyor. Sektördeki tüm arkadaşlarım güzel burun estetiği yapıyorlar. Beni seçen hasta grubu, ameliyattan önce yeterli bilgilendirdiğime inanan, ameliyatı usulüne uygun yapacağıma kani olan, hepsinden önemlisi ameliyat sonrası sonuna kadar hastamın ve yaptığım ameliyatın arkasında duracağıma güvenen kişilerden oluşuyor.

Konu ile ilgili videomuzu izleyebilirsiniz:

Bir önceki makalemiz olan ” doğal burun estetiği ” yazısını buradan okuyabilirsiniz.

Önceki İçerikDoğal Burun Estetiği
Sonraki İçerikBurun Ameliyatı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz