burun eti tedavisiBurun yan duvarlarında üst orta ve alt olmak 3 adet halk ağzı ile burun eti denen konkalar bulunur. Bunlar bazı insanlarda yapısal olarak, bazı insanlarda allerjik nedenler ile bazı kişilerde ise deviasyon olan tarafın karşı tarafında alan genişliği nedeniyle olabilir.

burun eti tedavisiBiz genel olarak septum deviasyonu nedeniyle başvuran hastalara çoğunlukla radiofrekans uygulayarak alt konkanın küçülmesini sağlıyoruz. Böylelikle iyileşme döneminde hasta daha rahat edebiliyor.
Allerjik nedenli konka büyümelerinde konka büyümesi bir süre sonra tekrarlayabilir o zaman tekrar lokal anestezi ile radyofrekans uygulanabilir. Ya da medikal tedaviler uygulanır.

Sorun sadece burun eti büyümesi ise ve estetik bir ameliyat gerekmiyorsa KBB uzmanlarına baş vurmak gerekir. Ben sadece burun eti sorunu olan hastalarımı ameliyat etmeye kalkmıyorum. Kulak burun boğaz uzmanı bu sorunun kökenine inerek belki de ameliyatsız olarak hastayı tedavi edecektir. Ameliyat gerekirse de bu konuda bizden daha tecrübeli ve işin uzmanıdırlar.

Önceki İçerikErkekler İçin Burun Estetiği
Sonraki İçerikYüzünüze uygun burun şekli

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz